ACHIEVER'S LIST - 2014 - 15

Sl.no Name of the student Class Event Achievement
1
Dhruv Purohit K.G I C CAMLIN KOKUYU - Camlin Art Competition School level winners
Avneesh R Kapsi K.G II B
Shravya N D K.G II B
Vinay Prasanna K.G II B
Srikunj Somani K.G II C
Hridan K Sanghvi I - D
Ohila I - D
Nevaan Jain II - C
Lavannya II - D
Deviprasad R II - D
Arpita Kabra III - B
Yukti Sethia III - B
Tanmay Karmakar III - B
Anupama Laxmi III - C
Anay Rungta V - A
Diya Deshpande V - B
Swapnil Bagh V - C
Mahima Prasanna VI - A
Indudeepthi G P VI - A
Prakruthi G VIII - B
Saundarya IX - A
Sampada S Joshi IX - A
Himanshi Gupta IX - B
Madhuri G IX - B
2 Pranesh R VI - B ISCKON HERITAGE FEST - Colouring Special Performer
Mahima Prassana VI - A Star Performer
Chhavi Khanna VI - A Special Performer
Sampada S Joshi IX - A Rangoli Special Performer
Shravana K P VIII - A
Deeksha S IX - A Pencil shading Star Performer
Namitha Nayak VIII - B Geeta Shloka Chanting Star Performer
Kaushik VIII - B
3 Ishaan Sudeep K.G I A GOLOKA Shades colouring competition- ISCKON Special Performer
Aahana Gowda K.G II A
A K Shreya K.G II A
Anvitha N Kavale K.G II A
Keerthana Mannem K.G II A
Janya Sridhar K.G II B
Shravya N D K.G II B
V R Shriyan K.G II B
V Rushel K.G II C 50 students from class I-IX were adjudged as Special Performers.
Srikunj Soman K.G II C
Mahima Prasanna VI - A Star Performer
4 Shruthi C IX - A TANTRA SCIENCE FEST - (Held at Sindhi High School) T-Shirt painting II - Prize
Shravana K P VIII - A
5 Sarvesh Agarwal VIII - B DHIE group dance competition Zone-B Senior category II - Prize
Sampada Joshi IX - A
Sneha S Jain IX - B
Aditi V VIII - A
Jyotika Karnani VIII - A
Poorvi Kunja IX - B
6 Ratan Jannu VII - B Bangalore Youth Football League (Under -13) Winner
7 Sneha S Jain IX - B Essay Competition- Narayana Nethralaya-Donate Eyes Gift Life III-Prize Gift voucher Rs.1000
8 Pooja N S IX - A Think and Learn Challenge- Times NIE School topper- received Samsung Tab
Omkar Rane VIII - B
Kareena M Valecha IX - A Qualified in the top 100 amongst 65,000 city students
9 Aahana Ghosh II - D Olympiad
NSO state rank 3
Rs.2500+Silver medal + Gifts worth Rs.1000 Medal of excellence + Gifts worth Rs. 1000 Gold Medal Of Gxcellence + Certificate Of Excellence Medal of excellence + Gifts worth Rs. 1000 Medal of excellence + Gifts worth Rs. 1000
Suhas Ganesh II - A IMO state rank 16
Nilabha Saha VI - C IMO state rank 19
Madhumita M VI B IEO state rank 10
Akshay V  IX B IEO state rank 18
10 Keshav Manikernika VI - A All India General Knowledge Exam Fourth Rank
Tanmayi Channabasavaiah III - C Sixteenth Rank
Anay Rungta IV - B Centre Merit Scholarships
Saanvi Ravikumar V - C
Ujwal Dinesh VII - A
Akanksh R M VIII - B